• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-52100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاد برجسته خوشنویسی کشور:

خوشنویسی بستر تمام هنرها و حاوی پیامی سازنده است

استاد محمد سلحشور با اشاره به نقش هنر خوشنویسی در معرفی ارزش‌های انسانی و الهی، گفت: خوشنویسی بستر تمام هنرها و حاوی پیام دوستی است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد، استاد «محمد سلحشور» در آیین تجلیل از برگزیدگان و افتتاحیه نخستین جشنواره سراسری خوشنویسی محمد رسول الله که به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به این که یزدی‌ها همیشه در راه درست قدم برداشته‌اند، اظهار کرد: در خوشنویسی تمام نوشته‌های هنر وجود دارد.

وی پیام را مهمترین ویژگی هنر خوشنویسی دانست و بیان کرد: هنرمندان خوشنویسی باید ارتباط مستمر و گسترده ای با ادبیات داشته باشند.

این استان برجسته و شاخص کشوری خوشنویسی را مسیر تعالی کردن هنر ایرانی عنوان کرد و ادامه داد: خوشنویسی دارای سه مرکز هنر، ادبیات و نقش فرش است.

سلحشور خوشنویسی را بستری برای بیان و معرفی تمام ابعاد هنر ایران زمین دانست و بیان کرد: شعرا از ابتدا تا کنون همیشه در حال بیان بزرگی ارزش‌های دینی اسلام ناب محمدی هستند و هنرمندان خوشنویسی هم در ادامه با نگارش خطوط مختلف اشعار هنرمندان ایران اسلامی و متعهد را به تمام مردم دنیا معرفی می کنند.

وی در پایان با بیان این که ساخت جهانی آرام مستلزم همراهی و هنرمندان در حوزه‌های مختلف است، خاطرنشان کرد: اثر هنرمند خوشنویس سندی ماندگار در تاریخ ایران و جهان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: