• یکشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 951-3108-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

فرماندار تفت:

اقتصاد مقاومتی، ترویج فرهنگ کار و کوشش و خود اتکایی ملي است

فرماندار شهرستان تفت اظهار كرد: اقتصاد مقاومتی در حقيقت، ترویج فرهنگ کار و کوشش و خود اتکایی ملي است.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه يزد، "محمود زارع رشكوئيه" اولویت‌های کاری حوزه‌های مختلف در سال 95 در تفت را با رویکرد اقتصاد مقاومتی بررسی، احصاء، تعیین و در خصوص راهکارهای تسریع در تحقق آن به ايراد سخن كرد.

وي با اشاره به اصلی‌ترین محورهای عملیاتی كردن اقتصاد مقاومتی در کشور، گفت: حمایت از تولید ملی، مدیریت مصرف و منابع، استفاده حداکثری از زمان، منابع و امکانات و حرکت بر اساس برنامه، از مسائل و محورهای مهمی است که همه متولیان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

فرماندار نقش مدیران دستگاه‌های اجرایی را در زمینه‌سازی برای تحقق محورهای اقتصاد مقاومتی یادآور شد و ادامه داد: مدیران دستگاه‌ها باید با شناخت آگاهانه از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنین رصد دقیق نیازها و مشکلات دستگاه خود، برنامه لازم برای تطبیق با این سیاست‌ها را تدوین و نتایج حاصل از اجرای آن را به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

وی با اشاره به این که در زمینه بسترسازی اقتصاد مقاومتی و فرهنگ‌سازی آن در کشور قدمهای خوبی برداشته شده است افزود: آنچه که امروز به فرموده مقام معظم رهبری به آن نیازمندیم اقدام عملی و روشن در این رابطه است.

زارع کاهش وابستگی بودجه کشور به منابع نفتی، توجه به صادرات، پیگیری برای حل مسائل و مشکلات در بخش‌های تولیدی و غيره را برخی از اقدامات اساسی دولت تدبیر و امید در این رابطه برشمرد و اظهار كرد: دستگاه‌های اجرایی در شهرستان نیز باید با هوشیاری و تلاش مضاعف، راه‌های کمک به عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی در کشور را بشناسند و نقش مهم خویش را به درستی ایفا كنند.

فرماندار در پايان با بیان این که اقتصاد مقاومتی، در حقیقت ترویج فرهنگ کار و کوشش در کشور و خود اتکایی است، گفت: باید به توان و نیروی عظیم خود باور داشته باشیم و تولید ایرانی را ارج بنهیم تا شکوفایی اقتصادی در کشور رونق یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: