• شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 951-2108-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

باران و سیل اخیر 8.5 میلیارد ریالی به اردکاني‌ها خسارت زد

نزول رحمت الهي و ريزش باران در آغاز سال جديد باعث وقوع سيلاب‌هاي فصلي و خسارت 8.5 میلیارد ریالی در محورهاي مسير مواصلاتي اداره راه و شهرسازي شهرستان اردكان شد.

"سعید صالح" رئيس اداره راه و شهرسازي شهرستان اردكان در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه یزد در اردکان با ضمن اعلام این خبر، افزود: نزول رحمت الهي و ريزش باران در دو نوبت باعث وقوع سيلاب‌هاي فصلي در محورهاي مسير روستايي توت، محور روستايي حاجي‌آباد و محور اصلي اردكان - چوپانان در ايام نوروز شد که نزديك به 8.5 ميليارد ريال خسارت به تاسيسات و ابنيه‌هاي فني محورهاي ياد شده وارد كرد.

وي اظهار كرد: اداره راه و شهرسازي شهرستان اردكان پس از اطلاع از وقوع سيلاب فصلي بدون وقفه اقدمات پاك‌سازي سطح روسازي محورها از مصالح آبرفتي، نصب انواع تابلو و علائم هشداردهنده و اعلام خطر در روز و شب، همچنين ترميم آب بردگي شانه راه‌ها و آب شستگي پايين‌دست آب‌نماها و آبروها و غيره را در 72 ساعت كاري به انجام رسانده‌اند.

صالح خاطرنشان کرد: وقوع سيلاب فصلي تقريباً هر ساله و تا اواخر ارديبهشت ماه و به دنبال بارندگي‌هاي موسمي قابل پيش‌بيني وپيشگيري است و از برنامه‌هاي اين اداره در سال جديد نيز انجام اقدامات اساسي جهت مقابله با اثرات و خسارات وارد شده ناشي از سيلاب فصلي در منطقه كويري غزال سياهكوه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: