• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-101100-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

آیت الله اعرافی:
آموزش و پیشگیري بايد در صدر برنامه‌هاي بهزیستی قرار گیرد

امام جمعه شهرستان میبد بر لزوم در اولويت قرار گرفتن مجموعه فعالیت‌های پیشگیرانه و آگاهی بخشیي به جامعه از سوي بهزيستي تاكيد كرد.

به گزارش ایسنا- منطقه یزد، آيت الله «علیرضا اعرافی» به مناسبت فراررسیدن هفته بهزیستی و در جمع کارکنان بهزيستي شهرستان ميبد، گفت: کارهای خیر و نیک بشر دارای درجات و مراتبی است که خداوند به آنها  بها و ارزش داده است و خدمت به انسان‌ها در شرایط خاص و اضطراری به بهترین شکل در پیشگاه خداوند، ارزشی مضاعف دارد.

وي خدمات بهزیستی را برخوردار از ثمره دنیوی و اخروی دانست و گفت: به هر میزان که کار دشوارتر و سخت‌تر باشد، ارزش اين خدمات بالاتر ودرجه آن برتر است.

آیت الله اعرافی روحیه اخلاص، صبوری، شکیبایی و بردباری را جزو ارزش‌های انسانی خواند و افزود: به هر اندازه که کار انسان‌ها با صبر و بردباری، اخلاص و پشتکار همراه باشد، ارزشمندتر خواهد بود و خوشبختانه اين كار در اداره بهزیستی با گشاده‌رویی و ظرافت انجام می‌شود لذا مقدس و قابل تقدیر است.

امام جمعه ميبد در بخشی از سخنانش نگاه بلند مدت، آینده‌نگری و راهبردی را در کار نهادها و ادارات حائز اهميت دانست و بیان کرد: این نگاه در حد مطلوب و قابل قبول در ادارات و نهادها دیده نمی‌شود و در برنامه‌ریزی‌های بلند مدت، ضعف و ن قص در بسیاری از بخش‌ها وجود دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان این که مجموعه فعالیت‌های پیشگیرانه از جمله آگاهی بخشیدن به جامعه در صدر کارهای اداره بهزیستی قرار گیرد، گفت: نگاه کاملاً درست و مهم بهزیستی، پبشگیری و اقدامات قبل از پیدایش مشکلات و معضلاتی است که از قدیم تا به امروز بوده و با آموزش، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی، خانواده ها از مسائل مختلف اعم از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی، آنها را در جهت پیشگیری از انها هدايت مي‌كند.

واسپاری کارها به مردم، موسسات و مراکز مردمی، اعتماد و اتکا به مردم، توانمند‌سازی افرادی که توانایی کار دارند، تشکیل خانواده و جلوگیری از طلاق، رویکرد خانواده‌گرا به معنای جامع، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی که در سایه تعامل و همکاری قابل پيشگيري است، افزایش کمک‌های مردم یار، بحث مسکن و اشتغال مددجویان،جذب کمک‌های مردمی،نظارت و توجه به مهدهای کودک، ارتقاء بهره‌گیری از فناوری‌های جدید، همکاری میان بخشی بین نهادهای امداد رسان و خدماتی برای از بین بردن فقر در شهرستان، تدوين و اجراي دانشنامه ازدواج و ترویج آن بین جوانان، مناسب‌سازی معابر برای راحتی و سهولت در رفت وآمد افراد معلول و ارتقاء و تجهيز مرکز ژنتیک از جمله ديگر مباحث مطرح شده از سوي عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.

گفتنی است، در ابتدا نيز «سید محسن فلاح» ريیس اداره بهزیستی شهرستان میبد گزارش کاملی از مجموعه اقدامات انجام شده در  این اداره ارائه کرد.


انتهای پیام