• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-21105-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

گردشگری قنات در اردکان توسعه مي‌يابد

ريیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اردکان با اشاره به استقبال مطلوب گردشگران از مسیر گردشگری قنات اين شهر، از در دستور كار قرار گرفتن فاز دوم اين طرح خبر داد.

«حمید مشتاقیان» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه یزد با اشاره به ادامه روند ایجاد مسیر گردشگری قنات اردکان، در اين باره تصريح كرد: فاز اول طرح مسیر گردشگری قنات اردکان از مهرماه پارسال شروع و در بهمن‌ماه همان سال مورد بهره‌برداري قرار گرفت و اكنون براي سالجاري فاز دوم آن در دستور کار است.

وي خاطرنشان کرد: در اين مرحله از طرح اقداماتي مانند لایروبی قنات، مسدود کردن و اصلاح مسیرهاي فاضلاب خانگی منتهی به قنات، استحکام بخشی و ساماندهی پایاب‌های موجود در مسیر، از سوي اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان انجام خاهد شد.

اين مسئول تاكيد كرد: توسعه و رونق صنعت پاک گردشگری و جلوگیری از آلودگی محیط زیست در كنار ایجاد اشتغال پایدار از مهم‌ترین اهداف ایجاد این مسیر گردشگری است.

وي با اشاره به فراهم شدن محیطی امن و جذاب برای جذب گردشگر داخلی و به وي‍ژه خارجي، از استقبال چشم‌گير تورهاي گردشگري خارجی از اين مسير گردشگري و قرار گرفتن شهر اردکان به صورت خاص در چرخه گردشگری استان خبر داد.

مشتاقیان اين طرح را فرصتی برای درآمدزایی و سرمایه‌گذاری جدید در مجاورت مسير مذكور دانست و خاطرنشان كرد: گردشگران در جريان بازديد از اين مسير گردشگري با علوم گذشتگان در مورد انتقال آب از طريق قنات و تاسیسات جانبی آن همچون پاکنه، پایاب و آسیاب آبی آشنا مي‌شوند و علاوه بر اين نيز محیطی مناسب با امور تحقیقاتی و علمی و پژوهشی دانشجویان است.


انتهای پیام