• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-31105-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

بافت تاريخي يزد رديف اعتباري گرفت

رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد از اختصاص رديف اعتباري در قانون بودجه سنواتي به نگهداري و مرمت بافت تاريخي يزد خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «سيدمجتبي حسيني پور» با اشاره به قرار گرفتن شهر تاريخي يزد در فهرست ميراث جهاني از سوي يونسكو، تصريح كرد: با پيگيري هاي صورت گرفته توسط مجموعه مديريت استان، رديف اعتباري در قانون بودجه سنواتي به اين مهم اختصاص پيدا كرده است.

وي در اين رابطه به پيگيري‌هاي صورت گرفته در سفر اخير دكتر نوبخت به يزد اشاره كرد و گفت: خوشبختانه سازمان برنامه و بودجه كشور، نگهداري و مرمت بافت تاريخي يزد را در فهرست نقاط و مناطق برخوردار از اعتبار منظور شده براي حفاظت و آماده سازي و مرمت آثار ثبت شده كشور در فهرست جهاني قرار داده است.

رييس سازمان مديريت با اظهار اين كه اين اعتبارات به صورت ملي در اختيار سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور قرار مي‌گيرد، ابراز اميدواري كرد تا با جذب اين اعتبارات قدم‌هاي موثر در جهت حفظ بافت تاريخي برداشته شود.

لازم به ذكر است، سازمان آموزشي، علمي و فرهنگي ملل متحد (يونسكو) 18 تيرماه سال 1396 در اجلاس كراكوف لهستان، حدود 200 هكتار از عرصه بافت تاريخي شهر يزد را در فهرست ميراث جهاني قرار داد.


انتهای پیام