• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-104100-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

رییس حوزه هنری یزد تأکید کرد:

لزوم نقش آفرینی هنرمندان یزدی در حوزه گرافیک و زیبایی شهری

رییس حوزه هنری یزد در جمع هنرمندان و اساتید و طراحان گرافیک استان، گفت: هنرمندان یزدی باید با آگاهی و هوشمندی در حوزه گرافیک شهری دست به تولید اثر بزنند و در زیبایی شهر نیز تأثیرگذار باشند .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدصادق کوچک‌زاده» با اشاره به ضرورت شناسایی، آموزش، هدایت و حمایت از استعدادهای گرافیک استان،‌اظهار کرد: ایجاد زمینه پویایی، خودباوری، تعامل، همدلی و هم‌افزایی هر چه بیشتر هنرمندان این رشته در راستای ایجاد فضای امیدبخش و جریان‌ساز در جامعه ضروری است.

وی با بیان این‌که حوزه هنری متولی هنر استان نیست، افزود: تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص و تقویت توانایی آنان با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموشی، ایجاد تعامل و هم‌افزایی بین هنرمندان، تولید آثار ارزشمند و توزیع آثار در جامعه از جمله برنامه‌ها و مأموریت‌های حوزه هنری یزد برای حمایت از هنر گرافیک در استان است.

رییس حوزه هنری یزد با اشاره به اهمیت گرافیک در تبلیغات، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی، گفت: راه‌اندازی اتاق فکر یا هیأت اندیشه‌ورز گرافیک در حوزه هنری از جمله اقدامات موثر در راستای تقویت هنر گرافیک در استان یزد است.

کوچک‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: هنرمندان باید با آگاهی و هوشمندی در حوزه گرافیک شهری دست به تولید اثر بزنند و در زیبایی شهر نیز تأثیرگذار باشند .

 


انتهای پیام