• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-41105-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

با حضور معاون استاندار؛

ششمین کتابخانه روستایی مهریز افتتاح شد

کتابخانه «علی‌اکبر محبوبی» در روستای گردکوه شهرستان مهریز با حضور معاون استاندار، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان و جمع ديگري از مسئولان استان و شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «محمد علی طالبی» معاون سیاسی امنیتی استاندار در افتتاح اين كتابخانه خيري كه ششمين كتابخانه روستايي در شهرستان مهريز است، از جایگاه والای فعاليت‌هاي خیری به ويژه در حوزه ساخت و ساز مراکز عمومی سخن گفت.

وی به ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و نیز ضرورت گسترش فضاهای کتابخانه‌ای در مناطق روستایی نيز تأکید کرد .

«محمد رستگاری» فرماندار مهريز نیز ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب و قدردانی از همت والای خیر اين كتابخانه برای تجهیز و راه‌اندازی آن، خواستار همکاری بیش از پیش خیرین با دولت در زمینه‌های عمرانی و گسترش مراکز فرهنگی در مناطق روستایی شد .

«رقیه دوست فاطمی‌ها» مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان نيز در ابتداي اين مراسم ضمن تشکر ویژه از همراهی معاون سیاسی امنیتی استانداری در برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان، بیان كرد: این کتابخانه با مساعدت مالی خیر و همکاری و همفکری شورا و دهیاری روستای گردکوه، با هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیون تومان در زیربنای 180 متر مربع ساخت و تجهیز شده است .

وی یادآور شد: این کتابخانه با 1500 جلد کتاب دارای بخش‌های مختلفی مانند کودک، نشریات، مخزن، مرجع و مرکز اطلاع رسانی است و با افتتاح کتابخانه، تعداد کتابخانه‌های روستایی شهرستان مهریز به شش باب کتابخانه رسید .

گفتني است؛ برنامه قصه‌گویی در بخش کودک کتابخانه و تقدیر از خیر و اعضای شورای روستا از برنامه‌های جانبی این مراسم بود .


انتهای پیام