• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-65101-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

استاندار یزد در ابرکوه:
کاهش بیکاری و رونق تولید مسئله اصلی کشور است/موافق پیاده کردن بی‌دلیل مدیران از قطار مدیریت نیستم

استاندار یزد با بیان این که اصلی‌ترین مسئله کشور کاهش بیکاری و رونق تولید است، اظهار کرد: باید برای تحقق آن در مسیر اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «محمود زمانی قمی» در نوزدهمین نشست راهبردی و مدیریتی اقتصاد مقاومتی استان که در شرکت آهن و فولاد سرمد شهرستان ابرکوه برگزار شد، گفت: اصلی‌ترین مسئله کشور که مورد توجه ویژه رهبر معظم انقلاب قرار دارد، کاهش بیکاری و رونق تولید است که تمام مسئولین در رده‌های مختلف باید برای تحقق آن در مسیر اقتصاد مقاومتی گام بردارند.

وی با اشاره به این که نباید ستاد اقتصاد مقاومتی در چارچوب مرکز استان محدود شود، ادامه داد: امروز ستاد اقتصاد مقاومتی در ابرکوه که به لحاظ تاریخ و تمدن، پیشینه‌ای بسیار بالا دارد و در کشاورزی و صنعت مستعد و تواناست، تشکیل شده و محوریت مباحث آن رسیدگی به مشکلاتی است که بخش‌های خصوصی در حوزه صنعت و کشاورزی با آن مواجه هستیم.

لزوم تعین تکلیف طرح جی.تی.ال ابرکوه

استاندار خاطرنشان کرد: رییس سازمان برنامه و بودجه استان به‌ عنوان دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی موظف به پیگیری مصوبات جلسه خواهد بود که یکی از آن‌ها پیگیری مشکلات مربوط به طرح جی.تی.ال است که مصوبه سفر رهبری را نیز دارد.

وی با بیان این که این طرح در واقع پالایشگاهی برای تولید بنزین از گاز طبیعی است، گفت: برای اجرایی شدن آن باید مجموعه‌ای توانمند، دارای امکانات مالی و اهل‌ فن تشکیل شود و با جذب سرمایه‌گذار داخلی یا خارجی، آن را به سرانجام برسانیم.

زمانی قمی با تأکید بر این که هیچ‌گونه وعده‌ای مبنی بر رفع مشکلات پالایشگاه تا یک سال آینده نمی‌دهم، ادامه داد: فقط می‌توانم این قول را بدهم که تمام امکانات خود در استان و خارج از استان به کار خواهیم گرفت تا تکلیف این طرح که با سفر رهبر معظم انقلاب به این شهرستان پیوند خورده است، به زودی روشن شود.

برخورد با تناقض رفتاری مدیران با مطالبات مردم

نماینده عالی دولت در استان یزد با بیان این که همه مدیران در بخش‌های مختلف باید خودشان را با شتابی که مد نظر مدیریت استان است هماهنگ کنند، تصریح کرد: من پیاده کردن فله‌ای مدیران از قطار مدیریت را کار درستی نمی‌دانم و معتقدم هر برنامه‌ای به آنان داده شود برای اجرای آن تلاش می‌کنند اما این اختیار را نیز دارم که اگر رفتار مدیران مطابق با نیازهای مردم نبود، کنار مردم باشم و از مطالبات آنان دفاع کنم.

این مسئول در پایان نیز با اشاره به در پیش رو بودن ایام سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، تاکید کرد:  ما به انقلابی که برای استقرار آن خون ده‌ها هزار شهید ریخته شده، افتخار می‌کنیم و وظیفه خود می‌دانیم که با  درست و به موقع خدمت کردن به مردم، از این درخت تنومند صیانت کنیم.

زمانی قمی با اشاره به وجود مشکلاتی مانند بیکاری، مشکلات معیشتی و اقتصادی، اظهار کرد: باید یادمان باشد که انتقاد حق قانونی و شرعی مردم است و باید به آن احترام بگذاریم.انتهای پیام