• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-161100-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

بهره‌مندی 23 هزار مددجوی یزدی از خدمات فرهنگی

قائم‌ مقام کمیته امداد استان یزد گفت: حدود 23 هزار مددجوی تحت حمایت در 9 ماهه نخست سال 96 از خدمات فرهنگی کمیته امداد استان یزد استفاده کردند .

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «رضا زارع‌زاده مهریزی» در نشست هم‌اندیشی مسئولان و کارشناسان فرهنگی این نهاد با بیان این که اثرات کار فرهنگی در آینده نمایان می‌شود، افزود: خدمات فرهنگی و تربیتی کمیته امداد در قالب خانواده محوری، مسجد محوری و تربیت محوری در کانون‌ها، کلاس‌های آموزش خانواده، اردوهای فرهنگی‌آموزشی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود .

وی بیان کرد: زنان سرپرست خانوار، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دختران و پسران در آستانه ازدواج، دانش‌آموزان، طلاب و دانشجویان، همسران جوان و مستعدان اشتغال از جمله مددجویانی هستند که از برنامه‌های آموزشی و فرهنگی کمیته امداد استفاده می‌کنند .

قائم‌ مقام کمیته امداد استان در ادامه به عناوین آموزشی ارائه ‌شده به جامعه هدف تحت حمایت اشاره کرد و گفت: مددجویان تحت حمایت در طی سال از برنامه‌های آموزشی مختلفی با موضوعات اخلاق اسلامی، احکام، قرآن کریم، عقل معاش، آسیب‌های اجتماعی، فرزند پروری، سبک زندگی اسلامی، طلاق و آسیب‌های روانی، مشاوره حقوقی، مشاوره و هدایت تحصیلی، علم‌آموزی، مهارت‌های مطالعه، موفقیت در کسب‌ و کار، همسر‌داری، مهارت‌های هنری، برنامه‌های ورزشی و معرفتی بهره‌مند می‌شوند .

وی افزود: حدود 23 هزار مددجوی تحت حمایت در 9 ماهه نخست سال 96 از خدمات فرهنگی کمیته امداد استان یزد استفاده کردند .

وي بیان کرد: طی 9 ماهه نخست امسال شش هزار و 240 نفر در برنامه‌های آموزش خانواده، هفت هزار مددجو در برنامه طرح فلاح، سه هزار و 663 نفر در برنامه‌های کانون‌های فرهنگی تربیتی و دو هزار و 200 نفر در کلاس‌های آموزش قرآن کریم شرکت کردند .

زارع زاده ادامه داد: طی این مدت دو هزار و 230 مددجو به اردوی زیارتی آموزشی مشهد مقدس، 625 نفر به عتبات عالیات، 245 نفر به قم و 134 مددجو به اردوهای راهیان نور و مرقد مطهر امام خمینی(ره) و همچنین 440 نفر به اردوهای درون استانی اعزام شدند .


انتهای پیام