• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-21103-5
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد
  • چاپ

برگزاري اولين همایش ملی سبک زندگی و سلامت در دانشگاه آزاد يزد

دبیر علمی نخستین همایش ملی «سبک زندگی و سلامت»، هدف اصلی برگزاری این همایش را تغيیر در سبک زندگی برای سلامتی، تغییر در سبک زندگی برای سهولت در روند درمان و تغیر در سبک زندگی برای بازگشت نکردن بیماری ذكر كرد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «فاطمه پیغمبری» كه مدیريت گروه آناتومی دانشکده پزشکی علی بن ابیطالب(ع) دانشگاه آزاد اسلامی یزد را برعهده دارد، اظهار کرد: همایش سبک زندگی و سلامت یکی از همایش‌های بسیار مهمی است که دانشگاه آزاد اسلامی یزد با همکاری نهادها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی متولی برگزاری آن شده است.

وي با اشاره به اختلاف نظر طب سنتی ایرانی و طب جدید در درمان بیماری‌ها، گفت: داشتن یا در اختیار نداشتن سلامت ارتباط بسیار مستقیمی به سبک زندگی دارد و قطعاً افراد در مواجه با عدم سلامتی هر کدام یکی از روش‌های درمانی سنتی یا مدرن را انتخاب می‌كنند لذا یکی از اهداف این همایش نيز ایجاد وحدت بین این دو روش درمانی است تا درمان حاصل به گونه‌ای رقم بخورد که مردم بهترین استفاده را ببرند.

دبیر علمی نخستین همایش ملی سبک زندگی و سلامت، علت بروز بیماری‌ها را تغیير در سبک زندگی یا انتخاب غلط آن دانست و گفت: تفاوت‌های افراد در جنسیت، قد ، وزن، سن ، شرایط زندگی، باورها، آناتومی و ژنتیک با هم فرق دارد و از این روست که فقط ما می‌توانیم با ارائه یک روش صحیح از سبک زندگی، الگويی مشترک برای افراد تعریف کنیم.

وي در اين رابطه افزود: روش صحیح زندگی در ورزش، خوردن میوه و سبزیجات، کم کردن استرس، بیشتر خوابیدن، شاد بودن و افزایش امید در زندگی یک دستور‌العمل مشترک برای تمامی افراد است.

پیغمبری هدف اصلی نخستین همایش ملی سبک زندگی و سلامت را در سه هدف کلی ترسیم کرد و گفت: هدف اصلی این همایش تغیير در سبک زندگی برای پیشگیری از بیمار شدن، تغيیر در سبک زندگی برای سهولت در روند درمان و تغیير در سبک زندگی برای جلوگیری از بازگشتن بیماری است.

يادآور مي‌شود: نخستین همایش ملی سبک زندگی و سلامت در تاریخ 26 و 27 بهمن‌ماه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی یزد برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان به ارسال مقاله هنوز فرصت دارند تا در محورهای معنویات، تغذیه، ورزش، شادی و امید، اشتغال بانوان، اقتصاد، سرطان، رسانه ، تکنولوژی، جوانی – سالمندی، فرهنگیان، اعتیاد – سلامت نسبت به ارسال آن اقدام کنند . وب سایت همایش به نشانی hls1.iauyazd.ac.ir آماده اطلاع رسانی بیشتر و دریافت مقالات است .


انتهای پیام