• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-124100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون حمل و نقل راهداري يزد خبر داد؛

اعمال تدابیر جدید خدمتی به زائران اربعين حسینی در محرم امسال

معاون حمل و نقل اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان يزد گفت: امسال خدمت رساني به زائران اربعين با برنامه‌ريزي مدون و مديريت بهتري نسبت به سال قبل انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،« محمد حاجي صفري» با بیان این‌که لازم است تدابير جدي‌تري از سوي دستگاه‌هاي مختلف براي خدمت رساني به زائران اربعین حسینی در زمان بازگشت به كشور انجام شود، اظهار کرد: تلاش مي‌كنيم وظايف خود را در راستاي خدمت‌رساني هر چه بهتر به زائران اربعين حسيني، به بهترين نحو ممكن به انجام برسانيم.

وی افزود : سال گذشته دو دستگاه كانكس توسط اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد خريداري و تجهيز شد تا بتوانيم با استقرار تيم مناسب، بحث حمل و نقل زائران را به نحو مطلوبي انجام دهيم.

معاون حمل و نقل اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان يزد با اشاره به بازرسي فني اتوبوس‌هاي حامل زائران در چند مبدأ، گفت: در مسير رفت، اتوبوس‌ها هم در ترمينال‌ها و هم در مسير از نظر فني بازرسي مي‌شوند و در مسير برگشت نيز علاوه بر بازرسي‌هايي كه در مرز انجام مي‌شود، موكب‌هايي در فراغه مستقر خواهد شد تا هم استقبالي از مسافران و رانندگان صورت گيرد و هم اتوبوس‌ها دوباره بازرسي فني شوند.

حاجي صفري با اشاره به تصادف دو سال گذشته در محور اقليد ياسوج، بيان كرد: در حال حاضر آن مسير ناامن معرفي شده و تنها مسير امن از استان يزد، در حال حاضر مسير يزد شيراز می باشد.

وی تصریح کرد: گشت‌هاي محسوس و نامحسوس نيز با همكاري پليس راه در طول محورهاي مواصلاتي استان مستقر شده‌اند و اميدواريم امسال بتوانيم خدمات رساني را به شكل منظم‌تري در بحث حمل و نقل به زائران ارائه دهيم.

این مقام مسئول ادامه داد : در صورت بروز حادثه نيز، با حضور عملیاتی راهداران در مسيرهاي تردد اتوبوس‌ها، فرآیند حضور در محل حادثه با سرعت بالا انجام خواهد شد تا از بروز ترافيك و مشكلات بعدي جلوگيري شود.

معاون اداره کل راهداری استان یزد، خاطرنشان کرد: همچنين از ايجاد آمادگي های لازم براي اسكان و پذيرايي از مسافران در راه مانده در راهدارخانه ها و همچنين جايگزين كردن اتوبوس‌هاي سالم در صورت بروز نقص فني در اتوبوس‌هاي حامل زائران خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: