• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-151100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

مدیرکل امور اجتماعی استانداری یزد تأکید کرد:

لزوم تقویت سازمان‌های مردم نهاد برای مقابله با بحران

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد با اشاره به تشکیل دبیرخانه شبکه هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد مدیریت بحران در استان،گفت: سازمان‌های مردم نهاد استان یزد در زمان مقابله با بحران امکانات مناسبی ندارند .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«فخرالسادات خامسی هامانه» در کارگروه ارتقای امنیت اجتماعی استان یزد با اشاره به این‌که با توجه به تأکید سازمان اجتماعی کشور در مورد این‌که جلسات بین کارگروه‌های مختلف به صورت مشترک برگزار و نتایج و خروجی‌های مثبت‌تر و بهتری داشته باشد، اظهار کرد: به همین دلیل این جلسه به صورت مشترک بین کارگروه تشکل‌های مردم نهاد و کمیسیون ارتقاء امنیت استان برگزار شد .

وی با اشاره به مصوباتی که در اولین کارگروه تخصصی سازمان‌های مردم نهاد در استان در سال گذشته به ثبت رسیده است، افزود: نخستین مصوبه این بود که دفتر امور اجتماعی استانداری شبکه هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد مدیریت بحران راه‌اندازی و به ثبت برساند و همچنین قرار بر این شد تا دفتر امور اجتماعی با همکاری سازمان مدیریت بحران استانداری، دبیرخانه شبکه هماهنگی تشکل‌های مردم نهاد مدیریت بحران استان را به تأسیس برساند .

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سال گذشته تاکنون در کارگروه تخصصی سازمان‌های مردم نهاد،‌گفت: دبیرخانه کارگروه تخصصی در دفتر امور اجتماعی استانداری یزد تشکیل شده است و در مورد توانمندی سازمان‌های مردم نهاد استان در مقابله با بحران، برآوردی از امکاناتی شده است که این سمن‌ها می‌توانند در زمان مقابله با بحران در استان داشته باشند .

خامسی هامانه تصریح کرد: طبق برآوردی که صورت گرفته، سمن‌ها در برخی از موارد می‌توانند در زمان بحران فعالیت داشته باشند که نیاز است نسبت به تجهیز امکانات این سمن‌ها در سطح استان برنامه ریزی صورت گیرد .

این مقام مسئول گفت: مشخصات 16 تشکل که در کارگروه تخصصی سازمان‌های مردم نهاد استان داوطلب عضویت شدند به وزارت کشور ارسال شده که منتظر تائید نهایی هستیم و پس از تأییدیه نهایی آنها می‌توانند نسبت به آغاز فعالیت‌های خود و عضوگیری اقدامات لازم را انجام دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: