• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-73101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

توقيف 1.5 تن گوشت فاسد در خاتم يزد

رييس شبکه دامپزشکی شهرستان خاتم در استان یزد از توقیف و معدوم‌سازی بیش از 1.5 تن فراوده خام دامی غیربهداشتی در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، دکتر «محمد امین قدیمی» در اين رابطه اظهار كرد: رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه‌ای در امر حمل و نقل دام و فراورده‌های خام دامی به لحاظ جلوگیری از خطر شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و انتشار عوامل بیماری‌زا در مناطق مختلف دارای اهمیت ویژه‌ای است.

وي افزود: به همین دلیل نيز کلیه مراحل حمل دام و فراورده‌هاي خام دامي از جمله بررسی درخواست متقاضیان، صدور گواهی بهداشتی و کنترل بهداشتی در طی ورود، خروج و تخلیه آنها در مقصد تحت نظارت کامل دامپزشکی قرار دارد كه در همین راستا هم بیش از 1.5 تن گوشت بدون مجوز بهداشتی دامپزشکی توقیف و بر اساس دستور مراجع قضایی معدوم شد.

قديمي تصريح كرد: کشتار و عرضه غیر مجاز دام و طیور می‌تواند باعث شیوع انواع بیماری‌های مشترک و واگیر در جامعه انسانی شود، به همین دلیل کارشناسان دامپزشکی در قالب اکیپ‌های بازرسی اقدام به بازدید‌های دوره‌ای از مراکز پرورش، فراوری و عرضه‌ انواع دام، طیور، آبزیان و فراورده‌های خام دامی مي‌كنند و در صورت مشاهده‌ی هر گونه تخلفي، پیگیری‌های لازم را از طریق مراجع قضایی بعمل می‌آورند .

اين مسئول در پايان نيز به تمامي شهروندان توصیه کرد كه ضمن خرید فراورده‌هاي دامي مورد نياز خود از مراکز عرضه مجاز، به مشخصات ظاهری، تاریخ تولید، انقضاء و شرایط نگهداری اين فراورده نیز توجه داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: