• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-72101-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یزد خبر داد؛

اشراف کامل اطلاعاتی بر تردد کالای قاچاق در استان یزد

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با بیان این‌که مردم یزد عقیده بالایی به کسب روزی حلال دارند و عرضه کالای قاچاق در این استان کمتر مشاهده می‌شود، گفت: خوشبختانه اشراف اطلاعاتی خوبی بر تردد کالای قاچاق در استان یزد وجود دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«احمد ترحمی» در نشست آموزشی تبیین مبارزه قاچاق کالا و ارز استان اظهار کرد: به دلیل عقیده‌ای که مردم استان یزد بر کسب روزی حلال دارند عرضه کالای قاچاق کمتر مشاهده می‌شود .

وی بابیان این‌که بیشترین مشکل ما در ترانزیت کالای قاچاق است، افزود: استان یزد در مرکز کشور قرار دارد و شاهراه ارتباطی محسوب می‌شود و بیشترین ترانزیت کالای وارداتی از بندرها جنوب از محورهای استان یزد صورت می‌گیرد .

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد با اشاره به آسیب‌شناسی در این حوزه،‌ گفت: با توجه به تشدید مقابله و کنترل‌هایی که صورت می‌گیرد ممکن است استان یزد به بارانداز و محل دپوی کالای قاچاق تبدیل شود .

این مقام مسئول دلیل این اقدام را ارزان بودن محل دپو و نزدیکی به استان‌های دیگر همچنین قرار داشتن در مرکز کشور و دسترسی آسان دانست و بیان کرد: این احتمال وجود دارد که کالای قاچاق در یزد دپو شده و سپس توزیع شود ازاین‌رو تمهیدات خاصی اندیشیده شده و اشراف اطلاعاتی کاملی وجود دارد .

ترحمی بابیان این‌که شناسایی بخشی از انبارها این نگرانی را رفع می‌کند، تصریح‌ کرد: پنج گلوگاه و بازرسی مصوب در سطح استان به‌صورت ثابت و دائم استقرار دارد و ایست و بازرسی مهریز که بیشترین حجم ترانزیت و کشفیات را دارد از ایستگاه‌های فعال است .

وی بابیان این‌که تعامل و همکاری خوبی بین نهادهای امنیتی و انتظامی و قضایی با این ستاد وجود دارد افزود: خوشبختانه اشراف اطلاعاتی خوبی بر تردد کالای قاچاق وجود دارد اما مشکلاتی نیز داریم که باید تمهیداتی اندیشید .

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد بابیان اینکه معدود مشکلاتی در حوزه گمرکی و قطعات الکترونیکی داریم که در ثبت دچار اشکالات است گفت: خودروی حمل برخی قطعات الکترونیکی نیز توقف زیادی در طول مسیر دارند که مدت‌زمان قطعه الکترونیکی به اتمام رسیده و در عبور از ایست و بازرسی‌ها دچار مشکلاتی می‌شوند .

وی گفت: امید است با راه‌اندازی و به‌روزرسانی سامانه‌های الکترونیکی مشکلات این حوزه نیز حل‌شده و در سطح بازار شاهد کالای قاچاق نباشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: