• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-191100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

استاندار یزد تأکید کرد:
لزوم تدوین برنامه‌های تابستانی با محوریت مهارت‌آموزی‌ دانش‌آموزان

استاندار یزد با اشاره به ضرورت استفاده بهینه از برنامه‌های تابستانی توسط آموزش و پرورش، گفت: مهارت آموزی، خوداتکایی و جلب مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های مختلف باید محور برنامه‌های غنی سازی اوقات فراغت در طول سال و بخصوص تابستان قرار گیرد .

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«سیدمحمد میرمحمدی» در نشست شورای آموزش و پرورش یزد اظهار کرد: اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان یک فرصت است که باید مسئولان با برنامه‌ریزی دقیق زمینه‌سازی شکوفایی استعدادهای این قشر را در این فرصت فراهم کنند .

وی افزود: اگر دانش‌آموزان بصورت جدی و عملی در برنامه‌های مختلف مشارکت داشته باشند زمینه اتکا به خود و شکوفایی ظرفیت‌های آنها حاصل می‌شود و این هدف مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد .

استاندار یزد گفت: برنامه‌های تابستانی و اردوهای دانش‌آموزی باید به نحوی برنامه‌ریزی و اجرا شود که هزینه زیادی را برای آینده سازان و خانواده‌های آنها تحمیل نکند .

میرمحمدی تأکید کرد: ایجاد فروشگاه‌های عرضه محصولات و مهارت‌های دانش‌آموزان از مسائل مهمی است که باید مدنظر فعالیت‌های اوقات فراغت قرار گیرد .

وی در ادامه با تبیین اهمیت رسیدگی به دانش‌آموزان استثنایی در نظام تعلیم و تربیت خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید به رغم مشکلات و تنگناها در سال های گذشته اقدامات خوبی را در این حوزه انجام داده است .

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: نگاه ترحمی به دانش آموزان استثنایی باید تغییر کند زیرا آنان نیز از حقوق شهروندی برخوردار هستند و باید متناسب با شرایطی که دارند برای آنها برنامه‌ریزی شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: