• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-80101-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

اعلام آمادگي نظام مهندسي ساختمان براي بازسازی، نوسازی و زیبا‌سازی یزد

رييس هیئت ‌مدیره سازمان نظام سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد از آمادگي همکاری گسترده اين نهاد با شورای اسلامی شهر برای بازسازی، نوسازی و زیبا‌سازی یزد خبر داد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، «علي‌رضا فرشید» در اولین نشست مشترک هیئت ‌مدیره سازمان نظام سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با اعضای منتخب دوره‌ي پنجم شورای اسلامی شهر یزد كه به منظور بررسي روند ساخت و ساز در استان و نحوه همکاری طرفین برای قانونمندتر شدن این روند برگزار شد، به بیان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های در دست انجام هئیت‌مدیره دوره هفتم اين سازمان پرداخت.

وي عنوان کرد: این نهاد مردمی و فنی‌تخصصی با بهره‌گیری از توانمندی افزون بر شش هزار مهندس آماده است كه همکاری گسترده‌ای با شورای اسلامی شهر برای بازسازی، نوسازی و زیبا‌سازی یزد داشته باشد و به موازات آن تلاش مشترکی در جهت اصلاح روند فعلی ساخت و ساز صورت پذیرد .

در ادامه اعضای هئیت‌مدیره سازمان نظام مهندسي ساختمان استان به بیان دیدگاه‌های خود در زمینه‌ های مرتبط با امور ساخت‌و‌ساز و تشریح زمینه‌های همکاری طرفین برای تسهیل فرایند صدور پروانه ساختمان و مکانیزه کردن آن، توجه بیشتر به شناسنامه فنی و ملکی، تقویت بعد نظارت بر ساخت‌و‌سازها و برخورد اصولی با تخلفات در جهت کاهش پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده صد و ضرورت اعتمادسازی در جامعه برای رعایت مقررات ملی ساختمان پرداختند .

اعضای منتخب شورای اسلامی شهر یزد نیز مواردی چون اهمیت درک متقابل و تعامل طرفین برای کاهش بوروکراسی در صدور پروانه ساختمان، لزوم توجه ویژه شهرداری به گزارش‌های مهندسان ناظر و تعطیلی کارگاه‌های ساختمانی متخلف و ضرورت تدوین قانون جامع مدیریت شهری را خواستار شدند .

به گفته‌ي آنان، تاكنون نزدیک به 18 برنامه مشخص را برای توسعه امور شهری تدوین شده و روح حاکم بر تمام این برنامه‌ها مشورت‌پذیری، مشارکت‌‌جویی و چابک‌سازی روند اجرای امور به ویژه در شهرداری است.

اعضای منتخب دوره‌ي پنجم شورای اسلامی شهر یزد تاکید کردند: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با اعضای متخصص خود می‌تواند نقشی مهم برای ارائه مشاوره‌های فنی، تخصصی در امور زیربنایی شهر بر عهده گیرد .

چگونگی دستیابی به الگوهای صحیح ساخت‌وساز، توجه به موضوع در حال گسترش حاشیه‌نشینی و نیز مناسب‌سازی اماکن عمومی و معابر شهری برای معلولان و سالمندان، از ديگر موضوعات مورد بررسي در اين نشست بود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: