• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-188100-5
  • خبرنگار : 15
  • منبع خبر : خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه یزد

معاون وزیر آموزش و پرورش خبر داد؛

افزایش چهار برابری بودجه آموزش و پرورش استثنایی

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که یک درصد دانش آموزان کشور، دانش آموزان استثنایی هستند، گفت: در دولت یازدهم بودجه سازمان آموزش و پرورش استثنایی چهار برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«مجید قدمی» در جریان سفر خود به استان یزد با بیان این که آموزش و پرورش استثنایی یک مجموعه پر هزینه است،‌اظهار کرد: آمارها نشان می‌دهد هزینه یک دانش‌آموز در مدرسه استثنایی چهار برابر دانش‌آموز عادی است .

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی علاوه بر خدمات آموزشی و توانبخشی به دانش‌آموزان، برنامه‌های حمایتی به صورت رایگان به آنها ارائه می‌شود .

معاون وزیر آموزش و پرورش تعداد مدارس استثنایی در کشور را یک‌هزار و 570 باب اعلام کرد و گفت: گروه کم توان ذهنی بیشترین تعداد دانش اموزان استثنایی را تشکیل می‌دهد .

130 هزار دانش‌آموز استثنایی در کشور مشغول تحصیل هستند

قدمی مجموع دانش‌آموزان استثنایی کشور را 130 هزار نفر دانست و بیان کرد: با وجود آن‌که مدارس استثنایی و امکانات برای حضور این دسته از دانش‌آموزان فراهم شده اما برخی خانواده‌ها معلولیت فرزندان خود را پنهان می‌کنند و آنها را از خدمات آموزشی محروم می‌نمایند که باید با فرهنگ‌سازی این مشکل رفع شود .

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره تعداد دانش‌آموزان مرزی(دیرآموز) گفت: سالانه 30هزار دانش‌آموز دیرآموز در کشور شناسایی می‌شوند .

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان دیرآموز دارای بهره هوشی بین 71 تا 85 بوده و با مشکلاتی از جمله مشکل توجه و تمرکز، عدم توانایی تعمیم یک آموخته جدید به موارد و موقعیت‌های مشابه، مشکلات گفتار و زبان، بیماری جسمانی، تب شدید، تشنج و سوء تغذیه و عدم اعتماد به نفس و احساس عدم خود ارزشمندی مواجه هستند .

معاون وزیر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که این سازمان با کمبود نیروی انسانی روبروست تصریح کرد: خروجی این سازمان 2.5 برابر ورودی آن است که این کمبود نیرو از طریق آزمون استخدامی رفع می‌شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: